Všechny aktuality

Druhý turnus příměstského tábora je úspěšně za námi.

aktuality

8.08.2017

I druhý turnus příměstského tábora je bohužel minulostí. A jaký vlastně byl? Myslím, že povedený, užili si ho nejen děti, ale i lektoři. A co jsme vlastně všechno zažili?

 

Bylo toho hodně. Jako každý rok si děti prohlédli paraZOO - letos díky komentované prohlídce s testem a zábavné soutěže s názvem Riskuj v paraZOO, vítězové obou soutěží byli po zásluze odměněni. Odpoledne nás čekal úklid v paraZOO. Děti si vyzkoušely jaké to je krmit zvířata, dolévat jim vodu a samozřejmě jim také vyčistit klec.

V úterý jsme se vypravili do návštěvnického střediska Vodní dům. K nelibosti dětí nás autobus odvezl pouze do obce Sedmpany a do Hulic jsme šlapali pěšky. Ve Vodním domě jsme si prohlédli expozici, komentované krmení netopýra Vendy a nakonec jsme všichni vyzkoušeli hrací prvky v atriu, počasí k tomu vybízelo.

Ve středu na nás čekal trénink luštění šifer a poté hledání Ztracených zvířátek z paraZOO právě pomocí šifer. Vítězný tým byl odměněn čokoládou. A odpoledně jsme si vyzkoušeli pletení náramků, které ze začátku vypadalo složitě, ale zdání často klame. A po svačině jsme vyráběli hračky pro zvířata neboli enrichment.

Čtvrtek již tradičně patří Záchranné stanici pro živočichy v Pavlovicích. Kde nás čekala prohlídka léčebného areálu a poté práce - jedna skupina si vyzkoušela úklid salaší, druhá přípravu klecí a třetí hrabání sena. Při práci jsme se pěkně zapotili, takže déšť, který nás překvapil při zpáteční cestě nám zas tolik nevadil, ochlazení přišlo vhod.

 

A pátek byl ve znamení her, vyzkoušeli jsme si cestu za tatrankou aneb co vše se za takovou obyčejnou tatrankou skrývá. Další úkol se zdál jednoduchý, ale opak byl pravdou. Nakreslit mapu paraZOO, není jen tak. A následné zakreslení pokladu bylo oříškem zase pro lektory. Ale hledání pokladu jsme si užili všichni. Nakonec ještě hra Bradavice s kouzelnickou tématikou, ve které zvítězili lektoři a získali slíbenou čokoládu (děti v daném limitu nesplnili všechna kouzla). Ještě zbývalo rozloučení, balení všech věcí a hurá domů.

Děkuji všem účastníkům, lektorům a ostatním kolegům za krásný tábor a přeji hezké chvíle při prohlížení pořízené fotodokumentace a dětem hezké prázdniny prožité ve zdraví a pohodě! A snad příští rok nashledanou!

Barbora Hozová

 

Fotografie z druhého turnusu naleznete ZDE

Autor: Ing. Barbora Hozová
Kategorie:
Projekt: