Všechny aktuality

Výstavu prací ze soutěže ke Dni Země můžete navštívit v Domě přírody Blaníku

aktuality

17.04.2019

AOPK ČR, RP Střední Čechy – Správa CHKO Blaník ve spolupráci s Podblanickým ekocentrem ČSOP Vlašim uspořádala v letošním roce 28. ročník výtvarné soutěže ke Dni Země. Soutěže se zúčastnilo 27 základních a středních škol okresu Benešov a porota vybírala celkem ze 475 prací.


 
Pro letošní ročník organizátoři zvolili téma „Rozkvetlá příroda“. Setkáme se především s obrázky vyvedenými prostřednictvím různých technik, ale i s prostorovými objekty z papíru, malovaným sklem a mezi exponáty najdeme dokonce i šaty.



Výstavu všech soutěžních prací můžete navštívit v letošním roce poprvé v návštěvnickém středisku Dům přírody Blaníku u Kondrace od 13. dubna do 19. května 2019. Otevřeno je v dubnu o víkendech a svátcích od 9 do 17 hodin a v květnu každý den kromě pondělí od 9 do 18 hodin.

Vyhodnocení výtvarné soutěže na téma „Rozkvetlá příroda“ ke Dni Země 2019

 

I. kategorie (1. – 2. třída)

1. místo: Ema Vytrhlíková, 7 let, 2. třída, DDM Benešov

2. místo: Zuzana Košťálová, 7 let, ZŠ a MŠ Chocerady

3. místo: Monika Boučková, 6 let, 1. třída, ZUŠ Votice

 

II. kategorie (3. – 4. třída)

1. místo: Hana Kylarová, 10 let, ZUŠ Josefa Suka Benešov, odloučené pracoviště Chocerady

2. místo: Kateřina Krchová, 10 let, 4. třída, ZUŠ Vlašim

3. místo: Julie Vokálová, 9 let, 3. třída, DDM Benešov

Čestné uznání: Sofia Nešporová, 9 let, 4. třída, ZUŠ Votice

 

III. kategorie (5. – 6. třída)

1. místo: Elen Hájková, 11 let, 5. třída, ZUŠ Vlašim

2. místo: Andrea Hasmanová, 10 let, 5. třída, ZUŠ Votice

3. místo: Petr Michalíček, 11 let, ZUŠ Josefa Suka Benešov, odloučené pracoviště Chocerady

 

IV. kategorie (7. – 9. třída)

1. místo: Vendula Loudová, 13 let, 7. třída, ZUŠ Vlašim

2. místo: Lucie Večerová, 13 let, 7. třída, ZUŠ Votice

3. místo: Lili Vrbska, 13 let, 7.C, ZŠ Pražská Votice

Čestné uznání: Michaela Hanzalová, Kateřina Hrdinková, Anna Kubecová, Tereza Pechačová, Klára Zaujecová, 12 – 13 let, 7. třída, ZŠ Miličín

Čestné uznání: Marie Kuklíková, 13 let, ZUŠ Vlašim

 

V. kategorie (střední školy)

1. místo: Adéla Štouralová, Veronika Zhorná, Kateřina Černá, Natálie Klápová, Adéla Kešnerová, Sabina Kovářová, 15 – 17 let, 1.SC, Střední odborná škola a Střední zdravotnická škola Benešov

2. místo: Kateřina Lejčková, 17 let, ZUŠ Vlašim

3. místo: Pavlína Svobodová, 17 let, 2. ZT, Střední odborná škola a Střední zdravotnická škola Benešov

 

Seznam zúčastněných škol v roce 2019

 

ZŠ a MŠ Zdislavice

ZŠ a MŠ Louňovice pod Blaníkem

ZŠ T. G. Masaryka Pyšely

ZŠ Jankov

ZŠ Dukelská Benešov

ZŠ Vorlina Vlašim

ZŠ Sídliště Vlašim

ZŠ Montessori Sídliště Vlašim

ZŠ Pražská Votice

ZŠ Smetanova Votice

ZŠ Krhanice

ZŠ a MŠ Miličín

ZŠ a MŠ Teplýšovice

ZŠ a MŠ Olbramovice

ZŠ a MŠ Lešany

ZŠ a MŠ Chocerady

ZŠ a MŠ Sázava

ZŠ a MŠ Dolní Kralovice

ZŠ Mladá Vožice

MŠ Křivsoudov

ZUŠ Vlašim

ZUŠ Votice

ZUŠ Benešov, odl. pracoviště Chocerady

OA Neveklov

Gymnázium Vlašim

SOŠ a SZŠ Benešov

DDM Benešov

Plakát k výstavě Rozkvetlá příroda
Plakát k výstavě Rozkvetlá příroda

 

Autor: Bc. Ivana Křížová
Kategorie: Tip na výlet
Projekt: ------