Oddíl mladých ochránců přírody Včelojedi


Jsme oddíl mladých ochránců přirody, ve zkratce MOP. Základem naší činnosti jsou pravidelné schůzky, které se konají jednou týdně v délce jedné a půl hodiny. Náplň schůzek je rozmanitá - pokud je dobré počasí, trávíme schůzky mimo Podblanické ekocentrum, kde se věnujeme praktickému poznávání a ochraně přírody. Samozřejmě nezapomínáme ani na zábavu a různé hry.

Je-li počasí k pobytu venku nepříznivé, odehrávají se schůzky v podkroví Podblanického ekocentra. Není to sice taková romantika jako schůzka někde na louce nebo u řeky, ale ani pod střechou nemusí být nuda. Čas strávený uvnitř se dá využít pro pozorování věcí, které jsme nasbírali venku, nebo třeba k různým výrobním a výtvarným činnostem. "MOPíci" mají pro svoji práci k dispozici mikroskopy, lupy, dalekohledy a další laboratorní vybavení a spoustu knížek.
 


Pravidelné schůzky se konají každé pondělí od 15.30 do 17.00 hodin v klubovně Podlanického ekocentra, Pláteníkova 264, 258 01 Vlašim. Nábor členů probíhá po celý rok. Přijďte se nezávazně podívat na schůzku a zjistit, jestli chcete být mopíkem.
 

Kontakt:

Jiří Pavelka (jiri.pavelka@csop.cz)


Fotografie ze schůzek: vcelojedi.rajce.idnes.cz


Přehled aktualit MOP Včelojedi (klikni ZDE)