Velké zvířecí pátrání

1) Cílová skupina: předškoláci MŠ

2) Místo konání: Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim

3) Termíny: programy je možné uskutečnit od září do října nebo od dubna do června


Velké zvířecí pátrání je pobytový program environmentální výchovy pro žáky MŠ se zvířecí tématikou. Program obnáší jeden dvoudenní pobyt v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim a jednoduchou samostatnou práci dětí ve školce před a po programu. Délku pobytu lze upravit podle zájmu.

Děti celým programem provází vyslanec krále zvířat, který dostal za úkol sečíst všechna zvířata, co jich na světě je. Děti jsou přizvány na pomoc, a tak se postupně seznamují s různými prostředími, ve kterých je možné živočichy potkat ….s půdou, lesem, loukou, vodou, vzduchem…a samozřejmě i s jejich obyvateli. Cílem programu je dětem hravou a poutavou formou předat poselství, že důležitá a užitečná jsou nejenom roztomilá zvířata, která známe z pohlednic a zverimexů, ale i na první pohled méně pohlední živočichové včetně zástupců např. z říše hmyzu či obojživelníků. Program klade důraz na vlastní objevování a prožitky, pobyt v přírodě, rozvoj rukodělné zručnosti a spolupráce dětí. Pobyt začíná první den cca v 9 – 10 h. ráno, končí druhý den ve 12 h. obědem.


Spolupráce s pedagogem

Účast dětí na programu vyžaduje určitou spolupráci i od kantora:

– Aktuální dostupnost pedagoga na e-mailu + oceníme např. i osobní spojení na mobil (často potřebujeme některé věci řešit operativně a telefon do sborovny nebo ředitelny bývá nepraktický).

– Spolupráce při přípravě určitých částí programu, koordinace samostatné práce dětí před pobytem a po něm.

– Účast 2 pedagogů ze školy jako pedagogického dozoru (bývá obvyklá – na pobytech za děti nesou zodpovědnost pedagogové).

KONTAKT:

  • Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim

  • Pláteníkova 264, Vlašim 258 01

  • Tel.: 317 845 169

  • Email:jana.dufalova@csop.cz