Schůzky dvakrát za měsíc, vždy ve čtvrtek odpoledne.

Motto kroužku: „Muž, který jde sám, může začít dnes; ale ten, kdo cestuje s jiným, musí počkat, dokud ten druhý není připraven.“ (Henry David Thoreau)

Kroužek je zaměřen na poznávání naší přírody a kultury nejen v Kraji blanických rytířů, ale i v dalších koutech České republiky. Je určen všem zájemcům ve věku od 12 do 15 let, kteří se nespokojí jen s pasivním vstřebáváním podnětů z okolí, ale jsou ochotní se na své cestě spojit dohromady, opustit komfortní zónu a také pro své zážitky udělat někdy i něco navíc.

V rámci činnosti kroužku se budeme scházet dvakrát za měsíc, a to vždy ve čtvrtek odpoledne (přesný čas bude domluven na první schůzce). V průběhu školního roku tak proběhne celkem 20 schůzek, na kterých se budeme věnovat rozličným badatelským postupům a technikám, které nám umožní se podívat na svět kolem nás trochu jiným pohledem. Mimo to si také osvojíme základní dovednosti pro pobyt a pohyb v naší přírodě.

V neposlední řadě budeme plánovat společné výpravy. Jednou měsíčně bude na klasickou schůzku navazovat víkendová výprava na blízké i vzdálenější badatelsky zajímavé lokality v naší republice. Společně budeme poznávat jedinečnost chráněných území, tajemství starých lomů, kouzla rovin i hloubku našich původních lesů. V našem hledáčku budou vystupovat cíle jako Třeboňská pánev a Moravská Sahara. Budeme mířit do nejzachovalejší nivy v republice, podíváme se na kvalitu vody z nejvydatnějších pramenů u nás, budeme hledat skalní sruby labské pánve, pokusíme se najít společné vlastnosti luhů labských, i těch patřících k Moravské Amazonii. Konkrétní cíle našich výprav budeme plánovat společně vždy s předstihem na pravidelných schůzkách. Naučíme se ovládat kánoe, na našich cestách se neobejdeme bez dobře zabaleného batohu, ale co nám nesmí nikdy chybět, je nadšení a touha jít dál. Pokud chcete jít dál, ale ještě chcete zjistit více, rád vám odpoví vedoucí kroužku.

Kontakt:

2020-08-11T17:46:17+02:00
Přejít nahoru