Badatelské tábory

Záměrem badatelského tábora je s účastníky prozkoumat nevšednou krásu české krajiny a její všedních věcí. Tábor má putovní pobytový charakter s plánovaným každodenním přesunem. Obsahem se opírá o přírodní zajímavosti regionu Podblanicka, metodou sahá po prvcích zážitkové pedagogiky. Pokud však hledáte pasivní odpočinek, nebo naopak adrenalinovou akci, tak vězte, že jste právě zabloudili do špatné kategorie.

Jako rodiče počítejte s pětidenní absencí účastníků tábora doma, naopak jako účastníci s nepřetržitím zapojením do programu po celou dobu akce.

Téma letošní expedice je voda v krajině. Naše expedice bude mít za cíl sledovat pomyšlenou cestu vody, její proměny a formy na její pouti zpod Blaníku až kamsi k Řípu. Územně se budeme pohybovat v daleko menší oblasti vymezené CHKO Blaník, VN Švihovem a Českým Šternberkem.

Badatelský tábor Českého svazu ochránců přírody Vlašim proběhne v těchto termínech:

  • I termín – Litovelsko: 2 – 6. 7. 2021 – OBSAZEN
  • II. termín – Podblanicko: 19 – 23. 7. 2021 – poslední volná místa

Tábor je určený pro děti od 10 do 15 let. Realizace Letních kempů je podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, diky které je akce ZDARMA* (v případě že se nepovede naplnit kapacita kempu 15 účastníky, akce nebude mít nárok na podporu a proběhne za standartních podmínek s cenou 3300Kč). Své dotazy a žádosti o podrobnější informace směřujte na email: tomas.potfaj@csop.cz

Kapacita tábora je omezená, proto si místo rezervujte v dostatečném předstihu. Přihlašování bylo zahájeno v pondělí 1. února 2021 v 8.00 hodin.

Cena zahrnuje stravu 5x denně, pitný režim, lektorské vedení, pojištění, poplatky spojené s tábořením a přespáváním, zapůjčení potřebného speciálního vybavení a náklady na dopravu.

O děti budou pečovat zkušení lektoři Podblanického ekocentra.

V případě zájmu nezapomeňte vyplnit přihlášku níže na této stránce.

Kontakt:

Tomáš Potfaj
tomas.potfaj@csop.cz

Ke stažení:

Přihláška

On-line přihlášení:

    Plavecké dovednosti

    Zmocňuji tímto provozovatele letního tábora (ZO ČSOP Vlašim) ke zpracování osobních údajů ve výše uvedeném rozsahu a k výše uvedeným účelům.

    Aktualizováno: Ministerstvo školství chce od studentů nové logo, nabízí 5 000 kč – Design portál

    Realizace Letních kempů je podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.