foto: Jan Miklín

BADATELSKÁ EXPEDICE 2022 JE ZA NÁMI, DĚKUJEME VÁM ZA ÚČAST!

PŘIHLAŠOVÁNÍ A INFORMACE K DALŠÍ BADATELSKÉ EXPEDICI BUDOU ZVEŘEJNĚNY KONCEM LEDNA 2023.

Badatelská expedice nás letos zavede do nejzachovalejšího nivního systému v republice. Oblast známá pod názvem moravská Amazonie je z hlediska biodiverzity jedna z nejcennějších ve střední Evropě. Lužní lesy pralesního charakteru střídají louky, které hostí mnohé vzácné druhy živočichů i rostlin. O osudu tohoto území se už dlouho vedou diskuze. Zda-li by tato oblast měla nebo neměla obohatit seznam existujících CHKO se už dlouhá leta jedná na nejvyšší úrovni. Zatím však současné hospodaření, které má na tuto oblast velice negativní dopad, z původních lužních lesů na soutoku Moravy a Dyje skokově ukrajuje. Pokud chcete v této oblasti zažít nefalšovaný pocit divočiny, není čas otálet.

Expedice moravskou Amazonii je zaměřena na mezigenerační sdílení zážitků a zkušeností. Pět dní budeme intenzivně věnovat zkoumání přírodních zajímavostí této oblasti, propojovat souvislosti a hledat odpovědi na otázky, které nás cestou budou napadat. Protože přístup k mnohým lokalitám je komplikovaný, budeme se pohybovat nejen po souši, ale i po vodě. Všichni budeme mít příležitost chopit se svého pádla a ráno sdílet zážitky z nocí strávených pod stanem.

Akce má putovní pobytový charakter s plánovaným každodenním přesunem. Pokud očekáváte poznávací zájezd či pasivní odpočinek, nebo naopak adrenalinovou akci, tak vězte, že jste právě zabloudili do špatné kategorie a zaměřte se spíš na specializované nabídky cestovních kanceláří.

foto: Jan Miklín

Expedice proběhne v termínu:

 • 2 – 6. 7. 2022

Kapacita akce je omezená, proto si místo rezervujte v dostatečném předstihu.

Ceny akce

 • 3900,- základní dvojice (rodič + dítě do 15 let)
 • 1300,- další dítě (do 15 let)
 • 2600,- další účastník (nad 15 let)

Cena pokrývá základní zajištění expedice (lektorské a instruktorské vedení, půjčovné materiálu potřebného pro přesun na vodě, dopravu lektorů a materiálu na místo srazu a zpět, 2x poplatky spojené s tábořením a přespáváním, pitný režim, minimálně 2x polopenze v místech, kde není možné zásobování, přepravu vašich hlavních zavazadel během dne tak abyste nemuseli vše tahat s sebou).

 • Cena se dál individuálně odvíjí od toho, zda budete mít v plánu se na akci stravovat ve vlastní režii, nebo využijete společnou expediční kuchyň.
 • S dalšími náklady je nutné počítat na vaši dopravu na akci a zpět (Zaječí / Břeclav).
 • Členové ČSOP naopak ušetří výši svých členských příspěvků.

Celkem vás čeká 5 dnů akce, 2 dny plavby v kanoi na klidné vodě, 2 noci v kempu nebo na tábořišti, 2x noc nadivoko a nespočet zážitku.

V případě zájmu nezapomeňte vyplnit přihlášku níže na této stránce.

On-line přihlášení:

  Plavecké dovednosti

  Zmocňuji tímto organizatora akce (ZO ČSOP Vlašim) ke zpracování osobních údajů ve výše uvedeném rozsahu a k výše uvedeným účelům.

  Realizace akce je podpořena Středočeským krajem.