Cílová skupina: 1 – 2. třídy ZŠ

Místo konání: Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim

Termíny: programy je možné uskutečnit od září do října nebo od dubna do červena

Živá zahrada je pobytový program environmentální výchovy pro žáky 1 – 2. tříd ZŠ zaměřený na téma „života v zahradě“. Program obnáší jeden třídenní pobyt v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim a jednoduchou samostatnou práci žáků ve škole před a po programu. Děti celým programem provázejí divadelní postavičky Tomík a Fína, které je prostřednictvím krátkých výstupů seznamují s tématem zahrad a živočichů, kteří v nich žijí.

Děti se formou jednoduchého divadelního programu postupně seznámí s mnoha různými živočichy, kteří mohou v zahradách žít, ale také s nástrahami, které tam na ně mohou čekat. Společně s Fínou a Tomíkem pak pátrají po možnostech, jak zvířatům život v zahradě usnadnit a nástrahy odstraňovat. Program klade důraz na vlastní objevování a prožitky, pobyt dětí v přírodě, rozvoj rukodělné zručnosti, spolupráce žáků a upevnění kolektivu. Pobyt začíná první den obědem (příjezd ideálně kolem 11h), končí třetí den ve 12 h.

Spolupráce s pedagogem

Účast dětí na programu vyžaduje určitou spolupráci i od kantora:

– Aktuální dostupnost pedagoga na e-mailu + oceníme např. i osobní spojení na mobil (často potřebujeme některé věci řešit operativně a telefon do sborovny nebo ředitelny bývá nepraktický).

– Spolupráce při přípravě určitých částí programu, koordinace samostatné práce dětí před pobytem a po něm.

– Účast 2 pedagogů ze školy jako pedagogického dozoru (bývá obvyklá – na pobytech za děti nesou zodpovědnost pedagogové).

KONTAKT:

2024-01-04T11:13:55+01:00
Přejít nahoru