Zookroužek mladých ochránců přírody Včelojedi

Pravidelné schůzky se konají každé úterý od 16.30 do 18.00 hodin v paraZOO nebo v klubovně Podlanického ekocentra, Pláteníkova 264, 258 01 Vlašim. Nábor členů probíhá po celý rok. Přijďte se nezávazně podívat na schůzku a zjistit, jestli chcete být MOPíkem na zookroužku.

Základem činnosti zookroužku mladých ochránců přírody (MOP) jsou pravidelné schůzky, které se konají jednou týdně v délce jedné a půl hodiny. Náplň schůzek je zaměřená na všechno, co v naší přírodě leze, plave, létá nebo běhá. Schůzky trávíme za dobrého počasí venku v paraZOO, kde se věnujeme naším zvířecím svěřencům, péči o ně a jejich výběhy. Samozřejmě nezapomínáme ani na zábavu a různé hry.

Je-li počasí k pobytu venku nepříznivé, odehrávají se naše schůzky v Podblanickém ekocentru. Nejsme sice přímo u zvířat, ale ani pod střechou nemusí být nuda. Čas strávený mimo paraZOO se dá využít k různým výrobním a výtvarným činnostem, pozorování a sbírání znalostí o všem co žije u nás v krajině. „MOPíci“ mají pro svoji práci k dispozici mikroskopy, lupy, dalekohledy a další vybavení spolu s hromadou knížek.

Kontakt:

Fotografie ze schůzek: vcelojedi.rajce.idnes.cz

2023-01-30T11:31:06+01:00
Přejít nahoru