Druhé číslo časopisu Pod Blaníkem přináší hned několik nových objevů. Představí nové tři Blanické rytíře – držitele ocenění za ochranu a  rozvoj přírodního a kulturního dědictví Podblanicka. Dále se seznámíte s novým minerálem zvěstovitem, který byl pro svět nalezen na lokalitě Stříbrnice u Zvěstova. Z živé přírody se vypravíte za rosničkou zelenou nebo do hadcových borů u Želivky. Výročí  Sokolu Votice můžete oslavit návštěvou tematické výstavy v klášteře sv. Františka z Assisi nebo rovnou přijmout pozvání do nově otevřené kamenné vyhlídky u Votic. Historická ohlédnutí v časopise Pod Blaníkem doplňují další zajímavé články, jejichž seznam si můžete prohlédnout níže.

Časopis Pod Blaníkem a další regionální publikace lze nakoupit na následujících prodejních místech: Benešov: Knihkupectví Daniela, Masarykovo náměstí, Hulice: Vodní dům, Kondrac: Dům přírody Blaníku, Louňovice pod Blaníkem: Smíšené zboží, Načeradec: Potraviny Hergeselová, Sázava: Infocentrum, Vlašim: Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim, Muzeum Podblanicka, zámek Vlašim, Knihkupectví Žížalová, Komenského ulice, Votice: Infocentrum, Zvěstov: Smíšené zboží Žák.

Předplatné časopisu a inzerci lze objednat na adrese Podblanické ekocentrum ČSOP, Pláteníkova 264, 258 01 Vlašim, tel.: 317 845 169, email: vlasim@csop.cz.

Chcete-li přispět zajímavým článkem do časopisu Pod Blaníkem, uvítáme kratší i delší příspěvky o přírodě, krajině, životním prostředí, historii, kultuře i současném dění na Podblanicku. Příspěvky vítáme v elektronické podobě, ale přijmeme je v jakékoliv písemné podobě. Články pokud možno doplňte fotografiemi, pérovkami či jinými ilustracemi.

Starší čísla časopisu Pod Blaníkem jsou dostupná zde:

http://www.biblioteka.cz/pages/Publikace/PeriodikaCislaA.aspx?ID_Publikace=99856e35-29aa-11de-bf4f-b7249233d63c