Pobytový letní tábor se uskutečnil tradičně v přírodní památce Na Ostrově u Nemíže, kde od 2. do 10. července tábořilo 27 dětí ve věku od 8 do 15 let. Celotáborová hra byla inspirována příběhem Rychlých šípů, kteří na táboře nechyběli, a tajemstvím Jana Tleskače. Tajemství ukryté v ježkovi uvězněném v kovové kleci toužil získat každý, kdo zahlédl Široka, ten ho držel v ruce. Na účastníky tábora tak čekaly různé výzvy v podobě oddílových her, nočních hlídek i her nebo také získávání bobříků. Ne každého bobříka bylo snadné získat, například bobřík mlčení byl pěkným oříškem, ale někteří ho zdolali. Tak jako bobříka zručnosti, síly, přesnosti nebo dobrých skutků.
Nechyběla ani návštěva ze Záchranné stanice pro živočichy ČSOP Vlašim a vypouštění dvou mladých kun do okolních lesů nebo návštěva skautů v Měsíčním údolí. Tam proběhl přátelský zápas mezi skauty a mladými ochránci přírody Včelojedi. Každý táborník zvládl i bobříka přežití, kdy na děti čekalo přespávání a postarání se o sebe mimo tábořiště. Bohužel tajemství Jana Tleskače zůstalo nerozluštěno. Snad se podaří Široka dohonit příště.

Fotogalerie z letního tábora Nemíž 2022 je ke zhlédnutí zde: Letní tábor 2022 – MOP Včelojedi – album na Rajčeti (idnes.cz)