Všechny aktuality

Vítězem středočeského kola Ekologické olympiády se stalo Gymnázium Benešov

aktuality

27.09.2017

Studenti z čtrnácti středních škol Středočeského kraje se 22. až 23. září 2017 sjeli do Vlašimi, aby se zúčastnili 23. ročníku středočeského kola Ekologické olympiády. V tříčlenných týmech se zde utkali ve dvou praktických a dvou teoretických úlohách, ve kterých měli za úkol zapojit nejen svou paměť, ale také logické uvažovaní, prezentační dovednosti a praktickou zručnost. Titul vítězů získalo družstvo Gymnázia Benešov ve složení Slavomír Bury, Richard Fleischhans a Jonáš Vlasák, které získalo 309,5 bodů ze 400 možných.

Druhé místo obsadili studenti z Gymnázia Zikmunda Wintra Rakovník a třetí místo patřilo Gymnáziu Příbram. Krajským koordinátorem kola ve Středočeském kraji je ZO ČSOP Vlašim. Tradičním pořadatelem soutěže na celonárodní úrovni je Český svaz ochránců přírody. Vítězné družstvo bude Středočeský kraj reprezentovat v celonárodním kole, které proběhne na začátku června 2018.

Smyslem ekologické olympiády není pouze soutěž pro soutěž, nýbrž zejména prohloubení motivace studentů k ochraně životního prostředí a podpora jejich vzájemného seznámení a sdílení zkušeností, společných zájmů a zážitků. Ústředním motivem letošního kola byly „Dřeviny rostoucí mimo les“. Studenti na toto téma zpracovávali dvě praktické úlohy. Jejich prvním úkolem bylo zpracovat pasportizaci zeleně ve vymezené oblasti Sídliště Vlašim a navrhnout optimální plán obnovy biotopových úprav veřejné zeleně ve vytyčené oblasti. Ve druhé praktické úloze družstva sázela obalové sazenice keřů do stromo-keřového remízu u obce Vracovice.

Generálním partnerem soutěže je společnost NET4GAS, dalším partnerem soutěže je AOPK ČR – Správa CHKO Blaník a Středočeský kraje. Partnery soutěže jsou Lesy ČR a.s., MŠMT a benešovské knihkupectví Daniela.

Autor: Jiří Pavelka
Kategorie: Tiskové zprávy
Projekt: Středočeský kraj
Středočeský kraj