/ Podblanické ekologické centrum
Všechny aktuality

Jak vylepšit dům

aktuality

22.11.2019

Na programu se děti promění v rodiny, které se budou zamýšlet nad tím, čm vytápí dům a čím ohřívají vodu, nad správou financí, ale i nad "dírami" v domě, kudy jim utíká teplo.

Díky simulační hře se blíže seznámí s možnostmi, které se nabízejí při rekonstrukci staršího či stavbě nového domu a poznají moderní úsporná opatření, která snižují energetickou náročnost budovy. Společně se zamyslíme nad pojmy pasivní dům, energetický štítek nebo čím vším je možné dům vytápět. Chytrá řešení, která program nabídne, ukazují i cesty pro nezávislost na elektřině nebo na vnějších zdrojích energie.

Díky simulační hře je celé téma účastníkům nabízeno nenáročnou formou a poukáže na fakt, že při vylepšování domu je třeba počítat. Pokud máte zájem, vyzkoušet nový program Jak vylepšit dům, objednávejte jej na telefonu 317 845 169.

Anotace programu zde:

Jak vylepšit dům (6. – 9. třída)

Střechu nad hlavou chce mít každý z nás, ale zatím za ní žáci neplatí a ani neví, kolik to stojí. Simulační hra provede účastníky cestou počítání nákladů na bydlení a mohou si dokonce své bydlení vylepšit. Vyměnit okna, zateplit střechu, pořídit čerpadlo nebo třeba vyměnit žárovky. Komu se podaří hospodařit s penězi nejlépe, bude mít na konci nejen finanční rezervy, ale třeba taky na dovolenou nebo bude mít rodinný domek v nízkoenergetickém či pasivním standardu.

Autorem simulační hry je Ekocentrum PALETA, z. s.

Místo: Podblanické ekocentrum ČSOP
Kdy programy probíhají: Celý rok
Co s sebou: Přezůvky.
Délka programu: Cca 2 h. (120 min.)
Cena: 50 Kč / 1 žák 

Autor: Jiří Pavelka
Kategorie: Tiskové zprávy
Projekt: MŽP
MŽP